harmonizace, regenerace, vitalita

Mgr. Pavla Königová

Purkyňova 42, Olomouc 779 00
Okružní 158/1, Samotišky 779 00
+420 721 612 780

Co je to KST?

Kraniosakrální terapie (KST)
 
KST je u nás poměrně nová metoda. V zahraničí je uznávanou léčebnou metodou, která je v některých zemích dokonce hrazena ze zdravotního pojištění. Zakladetelem metody kraniosakrální terapie byl v 70.tých letech minulého století neurolog MUDr. Upledger (USA), který vycházel ze základů osteopatie a chiropraxe. Metoda je založena na anatomických, fyziologických a terapeutických poznatcích.
 
Cílem této metody je harmonizace, regenerace a uvolnění. Navození optimálního kraniosakrálního rytmu a fyzické i psychické uvolnění pomocí velmi nenásilné a jemné techniky a nastartování samoléčebných procesů.
 
V každém lidském těle existuje kraniosakrální systém,který je charakteristický rytmickou pohybovou aktivitou. Ta přetrvává a mění se po celý život v závislosti na fyzickém a psychickém stavu organismu. Kraniosakrální aktivita může být palpována (vyšetřena pohmatem) na určitých částech lidského těla. Různé fyzické či psycihcké problémy mohou způsobit patologické změny kraniosakrálního rytmu (aktivity).
 
KST metodu poskytuji dospělým (ženám i mužům, těhotným ženám, ženám po porodu) a dětem od novorozeneckého věku.